Експлуатація пластикових вікон

Експлуатація пластикових вікон

На запитання, які ж з вікон встановити у квартирі або заміському будинку, які служитимуть довгий час і вирізнятимуться якістю за умови не надто великої вартості, є безумовно логічна відповідь – безсумнівно, це вікна пластикові.

Ці вікна користуються дедалі більшою популярністю, їм не потрібне утеплення і систематичне фарбування, вони прекрасно ізолюють шум вулиці, вони довговічні і не вибагливі у догляді. Для того щоб такі конструкції служили довго, слід дотримуватися нескладних правил дотримання обслуговування склопакетів, ущільнювачів, фурнітури, профілю та москітної сітки. Нижче буде наведено докладні рекомендації для догляду за вікнами ПВХ.

Догляд за склопакетами

догляд за склопакетами

  • По-перше, забороняється застосовувати засоби для чищення з агресивним середовищем під час миття поверхонь, краще використовувати спеціалізовані розчини, які підходять для догляду за ПВХ матеріалами.
  • По-друге, систематичне провітрювання або встановлення кондиціонера з функцією вентиляції вбереже від утворення конденсату і неприємного запаху в приміщенні.

Обслуговування ущільнювачів

Ущільнювальну гуму необхідно відчищати від бруду і пилу щонайменше 2-3 рази на рік, використовувати при цьому рекомендується спеціальні мийні засоби, у складі яких присутній звичайний гліцерин.

Догляд за фурнітурою

Всі рухомі частини віконної фурнітури змащуються не менше 2-3 разів на рік, у міру необхідності підтягуються ручки, що розбовталися, і проводиться регулювання інших частин. Забороняється проводити змащування засобами, що мають у своєму складі смолу. Змащування проводиться строго після миття вікон.

ПВХ профіль

Профіль зазвичай не потребує спеціального догляду, очищається звичайними неагресивними засобами, що не мають у своєму складі ацетон, бензин, будь-які сильнодіючі розчинники. Спеціальні засоби для вікон ПВХ чудово підійдуть. Під час експлуатації потрібно стежити, щоб профіль не піддавався зовнішнім механічним впливам, уникати подряпин і ударів.

Експлуатація москітної сітки

Сітку знімають у такий спосіб:

  • методом зсуву в будь-який бік, сітка “виїжджає” з кріплень;
  • методом виймання з нижніх, а потім верхніх кріплень, для чого необхідно спочатку підняти сітку вгору, а потім опустити вниз.

Кріплення москітної сітки не потребують спеціалізованого догляду, саму сітку в міру забруднення необхідно промивати теплою мильною водою. Головне, щоб москітна сітка зберігалася після зняття з вікон у теплому приміщенні – перепади температур несприятливо впливають на неї.

Дотримуючись перерахованих вище правил, цілком можливо продовжити час служби пластикових вікон на багато років, вікна не втратять якість і привабливість, і це може стати солідною економією бюджету.