Особливості звукової ізоляції пластикових вікон

Особливості звукової ізоляції пластикових вікон

Більшість мешканців будівельних споруд старого і нового типу намагаються вирішити проблему звукової ізоляції шляхом заміни віконних систем. З цією проблемою стикаються люди, які проживають біля транспортних магістралей і промислових зон. Тому правильно обраний склопакет повинен якось вирішити проблему зниження шуму, згідно зі встановленими нормами і правилами.

Шум зовнішнього середовища утворюється внаслідок взаємодії коливань звуку від більшості міських джерел, які мають різну частоту коливань. Гучність шуму у внутрішньому приміщенні безпосередньо залежить від дистанції джерела шуму. На гучність шумового потоку безпосередньо впливають температурний режим зовнішнього середовища і рівень вологості зовнішнього повітря, а також наявність вітряних потоків і наявність перешкод на дистанції джерела шуму до віконних систем.

У міських умовах найпоширенішим є шум, що видається від транспортних магістралей. Двосмугові автошляхи також видають шум до 79 дБ, а сучасні типи транспортних магістралей з урахуванням безперервного руху транспорту досягають рівня 90 дБ. Рівень звукової ізоляції склопакета досягає 30 дБ, при врахуванні здатності поглинання звуку внутрішнім інтер’єром приміщення до 5 дБ. Завдяки цьому визначається зниження шуму у внутрішньому приміщенні. Тому при виконанні відповідних підрахунків можна отримати або 39 дБ, або 55 дБ.

Особливості звукоізоляції пластикових вікон

Рівень звукової ізоляції

Згідно з нормами СНиП від 2003 року, у будівельних спорудах категорії “А”, “Б”, “В” цей шум дорівнюватиме 40-50 дБ. Залежно від створених умов комфортного проживання будівельні споруди класифікуються на будинки високого рівня комфортності “А”, комфортні “Б”, а також гранично допустимого рівня комфортності категорії “В”.

У більшості європейських країн рівень звукової ізоляції визначається згідно з нормами “DIN”. Тому перший рівень звукової ізоляції має сягати до 29 дБ, на другому рівні цей показник досягає позначки 34 дБ, на третьому рівні ця позначка досягає 39 дБ, на четвертому рівні ця позначка досягає 44 дБ, на п’ятому рівні ця позначка піднімається до 49 дБ, а й на останньому шостому рівні цей показник дорівнює 50 дБ. Згідно з вище наведеними нормами, якщо будівельна споруда розташовується в центрі міста, то для забезпечення оптимальних умов сну необхідні віконні системи 4 класу звукової ізоляції. Рівень звукової ізоляції віконних систем безпосередньо пов’язаний з об’ємом і чисельністю стекол, за умови врахування ступеня і рівня зазору між стеклами, а також герметичністю примикань. При утворенні повітряного випромінювання утворюється шум, який впливає на заповнення віконних систем. Тому досягнувши склопакетів, звук починає спричиняти коливання скла. Саме завдяки коливанню другого скла звук досягає внутрішнього приміщення, а потім і до слуху людини. Варто зазначити, що будь-яке скло представлене тонкою мембраною, яка згинається під дією звукової хвилі. Присутність декількох частотних діапазонів звукової ізоляції віконних систем, які розділені частотою, призводить до порівнювання швидкості хвиль, що згинаються в самому склопакеті, зі швидкістю поширення звуку в повітряному просторі. Завдяки цьому рівень розподілу амплітуди коливань склопакета конгруентний перерозподілу тиску по його поверхні, що знижує рівень звукової ізоляції і є наслідком різкого зростання інтенсивності коливань.

Варто зазначити, що частотний діапазон транспортного шуму, і резонанс частот склопакета досягають до 250 Гц. Тому головним завданням звукоізоляційного коригування віконних систем є вирівнювання падіння рівня звукової ізоляції або виведення такої частоти з діапазону до 250 Гц у прийнятно допустимий діапазон максимального рівня чутності і частоти вуличного шуму. Якщо двокамерний склопакет має однакову ширину повітряних зазорів, то він мало відрізняється від однокамерного типу, оскільки в ньому зближується область максимальної чутності з підвищенням граничної частоти.

Цей процес спостерігається в стеклах з однаковою товщиною. У них спостерігається збіг граничних частот. Однак, переваги при нарощуванні сумарного обсягу втрачаються. При безпечному склінні триплекса використовують його підвищений рівень звукової ізоляції. Через внутрішній шар смоли цей матеріал є дієвою перешкодою до утворення звукових хвиль, що мають середню і високу частоту, що відрізняє його від інших монолітних стекол. Тому рівень звукової ізоляції до 7 мм досягає позначки 33 дБ.

Рівень звукової ізоляції віконних систем безпосередньо пов’язаний з герметичністю стиків у вигляді якісних ущільнювачів по периметру стулок і рам, функціональності фурнітур, що забезпечує щільне прилягання елементів віконних блоків, грамотного і якісного монтажу, і забезпечення герметичного монтажу блоків у віконні прорізи. Завдяки проведеним дослідженням АПРОК у квітні 2001 року було встановлено, що при заповненні газом склопакетів рівень звукової ізоляції не змінився. Однак, цей показник істотно змінився, коли склопакет був заповнений шестифтористою сіркою.