Пластикові вікна: кілька порад щодо вибору

Пластикові вікна: кілька порад щодо вибору

З необхідністю заміни старих віконних конструкцій на нові рано чи пізно стикається практично кожна сім’я. Людям хочеться недорого купити пластикові вікна з чудовими споживчими властивостями: теплі, такі, що не пропускають шум з вулиці, красиві та міцні. Помилки під час вибору виливаються не тільки в зайві витрати, а й спричиняють дискомфорт для тих, хто проживає в будинку, – протяги, зайві втрати тепла, шум з вулиці. Як вибрати пластикові вікна, що ідеально підходять за всіма критеріями?

Визначтеся з конкретними параметрами

Щоб не помилитися під час вибору, які пластикові вікна замовити, слід відповісти собі на два запитання:

  1. Які характеристики пластикового вікна для вас істотні: чи важливі теплоізоляційні властивості, чи потрібен захист від шуму, наскільки легкою модель має бути за вагою?
  2. Скільки ви готові заплатити за вироби?

Сьогодні можна без проблем замовити теплі, тихі і при цьому відносно недорогі віконця, але якщо ви очікуєте від конструкції підвищених показників енергоефективності та шумопоглинання, то за реалізацію своєї ідеї доведеться заплатити дорожче.

Пластикові вікна: кілька порад щодо вибору

Щоб в будинку було комфортно

Більшість споживачів шукають на ринку теплі вікна – це життєво важлива вимога до виробів такого роду в умовах зим. Замовляючи конкретну модель, важливо не забувати, що з усіх елементів, що складають конструкцію, найнижчу теплопровідність має повітря, тому слід звертати увагу на такі зразки, в яких багато повітряних камер-порожнеч. Це стосується як склопакета, так і рами: що більше в них повітряних камер, то вищі теплозберігаючі властивості вікна. Обмеженням стають лише зростаючі вага і ширина віконної конструкції, а також її подорожчання.

Вибираємо ПВХ-вікно залежно від цілей і бюджету

Умовно всі вікна можна розділити на три групи: економ-варіант, стандарт, преміум-клас. Встановлювати однакові ПВХ-конструкції в усьому будинку або квартирі не завжди доречно. Заздалегідь визначившись із питанням, вироби якої категорії потрібні в конкретному приміщенні, можна значно заощадити.

1. Коли питання тепла не актуальне.
Під час монтажу вікон на балконі або в технічних приміщеннях особливих вимог до їхньої теплоефективності не висувається, тому розумніше зупинити свій вибір на конструкціях економ-класу. ПВХ-віконце з однокамерним склопакетом і невеликою кількістю камер (до 3-х) у пластиковому профілі шириною до 60 мм прекрасно виконає свої захисні функції, запобігши потраплянню до приміщення опадів і вітру.
2. Теплі віконця за невисокою ціною.
Якщо питання теплоізоляції актуальне, то із запропонованих менеджером зразків слід вибирати вікно із двокамерним склопакетом, а пластиковий профіль шириною 70 мм повинен містити не менше 3-х повітряних камер. Це найоптимальніший варіант поєднання ціни та якості – такі віконні системи рекомендуються більшістю фахівців.
3. Вибираємо найкраще.
Коли бюджет дає змогу придбати вдосконалені моделі з поліпшеними технічними характеристиками, то варто звернути увагу на склопакети з енергоефективним склом або з пластиковим профілем завширшки понад 70 мм і збільшеним числом камер – 4, 5 або 6.

Фурнітура як визначальний фактор довговічності ПВХ-ВКНА

Пластикові вікна: кілька порад щодо вибору

Фурнітуру встановлюють по периметру рами, вона забезпечує плавний рух стулок під час відчинення пластикового вікна і щільно фіксує їх під час зачинення. Завдяки особливій будові фурнітурних компонентів користувач зміною положення ручки закриває відразу понад 5 замків. Важливо враховувати, що внутрішні механізми віконця не підлягають заміні, тому від терміну їхньої експлуатації залежить довговічність виробу загалом. Замовляти недорогу фурнітуру користувачеві економічно невигідно – вона не витримає важкої ваги віконної стулки і великої кількості відкривань-закривань. Найбільш довговічними є механізми європейських виробників MACO, ROTO, WINKHAUS і деяких інших, менш витривала продукція турецьких і китайських фірм.

Ущільнювачі: щоб стулка закривалася щільно і безшумно

Пластикові вікна: кілька порад щодо вибору

На якість пластикових віконних виробів впливає довговічність ущільнювачів – м’яких синтетичних амортизаторів, покладених по контуру профілю і склопакета. Виробники використовують різні матеріали для виготовлення ущільнювачів:

  • EPDM-гуму – найпоширеніший варіант;
  • термоеластопласт TPE;
  • силікон.

Найкращим вважається той матеріал, з якого формуються м’які, еластичні, при цьому зносостійкі ущільнювальні елементи. На сьогодні лідерство за довговічністю належить силіконовим зразкам. Вони зберігають еластичні властивості в найскладніших температурних умовах: не розтріскуються при сильному морозі, не деформуються на спеці, вологостійкі. Усі ущільнювачі потрібно міняти через певну кількість років, найчастіше доводиться міняти гумові зразки.

Обираючи віконні конструкції та комплектуючі до них, споживач насамперед очікує від виробів надійного захисту від зовнішніх несприятливих умов, довговічності. Знаючи специфічні особливості пропонованої виробниками продукції, легше вибрати і купити якісні пластикові вікна, не переплачуючи за зайвий для конкретного покупця функціонал.