Світлофільтри на пластикові вікна

Світлофільтри на пластикові вікна

Світлофільтри є компактними пристроями, які інакше називають рулонними шторами. Вони легко встановлюються, поєднуються з будь-яким стилем інтер’єру, доповнюють портьєри і штори. Крім того, пристрої забезпечують у приміщенні розсіяне м’яке освітлення, захищають від вигорання меблі, а також забезпечують відсутність відблисків на екранах телевізорів і комп’ютерних моніторах.

Конструкція, різновиди та особливості

Світлофільтри ділять на типи за конструкцією, механізмом управління, матеріалами виготовлення.

Світлофільтри за типом конструкції

За конструкцією пристрої роблять трьох видів.

  • Міні (відкриті). Штора згортається в щільний рулон у верхній частині вікна.
  • Касетні (закриті). Вал з рулоном штор закритий захисним коробом, який оберігає матеріал від пилу. У конструкцію також входять напрямні. Вони забезпечують прилягання штори близько до поверхні скла, прибираючи тим самим бічні щілини.
  • Мансардні. Для закріплення полотен матеріалу на похилих вікнах пристрій забезпечений спеціальними струнами.

Конструкції за типом управління поділяють на два види.

  • Ручне керування. Для ручного управління передбачені пружинні механізми або шнури, ланцюжки.
  • Автоматичне. За допомогою пульта керують електричним двигуном конструкції і змінюють положення полотен. Таке управління зручне під час високих вікнах або коли полотно зроблено з важкого матеріалу.

Матеріали

Полотнища створюють із натуральних тканин (льону, бавовни), синтетичних (нейлону, поліестеру). Також застосовуються природні матеріали (соломка, джут, бамбук) і фіберглас (склотканина).

Полотна рулонних штор

Полотна рулонних штор покривають акриловим шаром для збереження стабільного розміру, водовідштовхувальними, пилозахисними складами. Зустрічаються конструкції із дзеркальним видом покриття на поверхні матеріалу.

Для того щоб забезпечити бажаний рівень затемнення для світлофільтра, необхідно вибирати тканину з урахуванням її світлопроникності. За цим показником тканини діляться на кілька груп.

Прозорі. Такі тканини виконують декоративну роль і трохи розсіюють потік світла.

  • Дімаут. Матеріал крім розсіювання світла частково блокує теплову енергію.
  • Блекаут. Полотна оптимально підходять для спалень, тому що відмінно теплоізолюють приміщення і мають світлонепроникність.
  • День-ніч. Це двошарова конструкція. На кожному з двох полотен є прозорі та світлонепроникні смуги. За допомогою управління конструкцією ці смуги можна поєднувати, створюючи бажаний рівень освітленості.

Встановлення рулонних штор

Пристрої легко монтуються самостійно на стулках вікна. Для фіксації рулонних штор використовують липучки або саморізи. Догляд за конструкціями простий і полягає в періодичному сухому чищенні. Якщо характеристики матеріалу допускають, то полотна можна знімати з кріплення і піддавати акуратному ручному пранню.

Світлофільтри – це прості та зручні деталі декорування. Їх використовують у житлових кімнатах, на кухнях, лоджіях, балконах. Невелика ціна і великий асортимент дають можливість вибрати матеріал відповідного тону під колір елементів інтер’єру або оббивки меблів і швидко освіжити загальне сприйняття кімнати.