Віконна фурнітура: що про неї потрібно знати?

Віконна фурнітура: що про неї потрібно знати?

Функціональність віконної конструкції багато в чому залежить від того, наскільки якісною є фурнітура, що використовується в ній. Під поняттям “віконна фурнітура” мають на увазі не просто набір петель, ручок і замків, а складні механізми, що складаються з величезної кількості деталей.

Багато фурнітурних виробів, що використовуються в алюмінієвих, дерев’яних і пластикових вікнах, дуже схожі одна на одну. Винятком можуть бути хіба що петлі, за допомогою яких стулки закріплюються на рамі. Пояснюється це відмінностями в особливостях кріплення матеріалів, що використовуються для виготовлення вікон.

Класифікація віконної фурнітури

Сучасна класифікація віконної фурнітури передбачає поділ її на види за такими параметрами:

  1. спосіб відкривання;
  2. напрямок відкривання;
  3. допустима вага стулки.

Типи віконної фурнітури

Типи віконної фурнітуриЗалежно від способу відкривання розрізняють три типи віконної фурнітури:
1) поворотна з вертикальним підвісом.
Це найбільш відомий і поширений тип віконної фурнітури. Хоча така продукція добре вивчена, вона постійно вдосконалюється і поліпшується;
2) поворотна з горизонтальним підвісом
Її головна перевага – це можливість адаптації до різних за вагою, розміром і формою вікон. Вона зазвичай комплектується обмежувачем відкидання;
3) поворотно-відкидна

Вона являє собою механізми, що об’єднують у собі функції двох попередніх видів фурнітури. Поворотно-відкидна фурнітура забезпечує максимально рівномірний розподіл навантажень, що виникають під час експлуатації конструкцій. Регулювання положення вікна здійснюється однією ручкою.

Виходячи з ваги стулки, підбирається оптимальний тип петель. Щоб розрахувати масу стулки, потрібно підсумувати ваги рами, склопакета і фурнітури.

Спеціальні елементи

Крім традиційних фурнітурних виробів, у вікнах використовують також різні спеціальні елементи, що забезпечують конструкціям ширші функціональні можливості. Далі піде мова про найпоширеніші їхні різновиди.

Блокіратор повороту ручки запобігає повному відкриванню вікна. Він надзвичайно корисний тоді, коли в будинку проживає сім’я з маленькими дітьми. У разі використання блокіратора стулка може відчинятися лише на пару сантиметрів.

Ще одним поширеним спеціальним елементом для вікон є засувка. Вона перешкоджає розорюванню і закриванню стулки під час сильних поривів вітру.

Дитячий замок на пластикові вікна

Дитячий замок – це пристрій, що обмежує дітям можливість керування вікном. Він дає змогу тільки злегка нахилити конструкцію, але ніяк не відкрити її повністю.

Відкидні ножиці забезпечують можливість використання вікон у режимі провітрювання.

Мікроліфт призначений для того, щоб стулка підводилася під час закривання вікна. Як відомо, за тривалої експлуатації віконна стулка починає провисати, і щоб закрити вікно, її доводиться піднімати. Мікроліфт зазвичай встановлюють у нижній частині стулки. Пристрій, таким чином, дає змогу зменшити навантаження, що чиниться на опору і петлю. Термін служби фурнітури завдяки цьому істотно подовжується.

Запобіжник помилкової дії не тільки забезпечує блокування повороту ручки, коли стулка перебуває у відкритому вигляді, а й запобігає відкриванню конструкції у відкидному або поворотному положенні.

Як говорилося вище, фурнітурні вироби для дерев’яних, алюмінієвих і пластикових вікон мають між собою багато схожого. Як виняток тут виступають петлі, за допомогою яких стулка закріплюється на рамі.

Багато компаній, що спеціалізуються на виготовленні віконної фурнітури, використовують так званий модульний принцип. Кожен модуль містить у собі кілька елементів:

  1. механічний привід (основний запор);
  2. верхня і нижня групи петель;
  3. механізми для кутової передачі.

Завдяки застосуванню модульного принципу одну й ту саму фурнітурну систему можна адаптувати до різних типів вікон.