Енергозберігаючі пластикові вікна: що це таке і для чого вони потрібні?

Енергозберігаючі пластикові вікна: що це таке і для чого вони потрібні?

Під поняттям “енергозберігаючі пластикові вікна” мають на увазі особливі системи, що дають змогу зберегти в приміщеннях максимальну кількість тепла. Основна частина витрат взимку, як відомо, йде на опалення будівель. Вихід тепла назовні при цьому здійснюється переважно через двері та вікна. Щоб мінімізувати тепловтрати і, як наслідок, заощадити кошти, необхідно використовувати енергозберігаючі вікна.

Відмінні риси енергозберігаючих пластикових вікон

Головною відмінністю енергозберігаючих вікон від аналогічних звичайних конструкцій є склопакети. Використовуючи особливий і ненабагато дорожчий різновид останніх, можна забезпечити багаторазове збільшення ефективності віконних систем. Якщо використовувати однокамерний енергозберігаючий склопакет замість звичайного двокамерного, то можна навіть заощадити.

Що стосується рам пластикових вікон, то в плані енергозбереження вони не відіграють якоїсь особливої ролі. Площа конструкції, що обрамляє, занадто маленька, щоб якимось істотним чином впливати на теплозбереження приміщень. Саме тому функція енергозбереження практично повністю лягає на скло.

Характерні особливості енергозберігаючих склопакетів

Для виготовлення таких склопакетів використовують так зване І-скло. Вироби при цьому можуть бути як одно-, так і двокамерними.

Енергоощадні пластикові вікна

І-скло покривають тонким шаром речовини, основою якої є іони срібла. Саме завдяки такому покриттю пластиковим вікнам забезпечується енергозберігаюча функція. У зимовий період поверхня скла відбиває близько 90% випромінюваного обігрівальними приладами тепла, повертаючи його назад у приміщення. Температура повітря в кімнаті завдяки цьому піднімається на кілька градусів.

Ще одна функція срібного покриття скла – це зниження ймовірності утворення конденсату. Світлопропускні характеристики пластикових вікон при цьому нітрохи не погіршуються. Енергозберігаючі склопакети не пропускають через себе ультрафіолетові промені, запобігаючи, таким чином, вицвітанню меблів, штор та інших предметів інтер’єру.

Для заповнення міжскляного простору енергозберігаючих склопакетів використовують інертний газ, а не висушене повітря, характерне для звичайних конструкцій. Найширшого застосування тут набув аргон. Що стосується рамки склопакетів, то вона не алюмінієва, а пластикова. Вона також робить свій внесок в енергозбереження пластикових вікон.

Оскільки енергозберігаючі склопакети важать значно менше, ніж їхні звичайні аналоги, віконні системи повільніше зношуються на рухомих частинах. Це, своєю чергою, дає змогу істотно подовжити термін експлуатації пластикових вікон.

Енергозберігаючі вікна найкраще підходять для масштабних скляних робіт, наприклад, панорамного скління, мансард і так далі. Тепловідбивне покриття стекол здатне запобігати деформації конструкцій влітку, коли вони піддаються сильному нагріванню сонцем. Це ще один великий плюс на користь енергозберігаючих пластикових вікон.