Сучасні склопакети

Сучасні склопакети

Склопакетом заведено називати стійку конструкцію з декількох стекол, що добре пропускає світло, з’єднаних в єдине ціле рамкою і герметиком. Виробництво і встановлення склопакетів почали розвиватися ще 80 років тому. Відтоді цей вид будівельних виробів став широко застосовуватися під час зведення будівель і споруд різного профілю та призначення. Причиною тому – чудові звукоізоляційні та теплоізоляційні властивості склопакетів з поліхлорвінілу, які в кілька разів перевершують параметри класичних вікон.

Конструкція будь-якого склопакета складається з двох або більше стекол, відокремлених проміжком, наповненим повітрям або інертним газом, вставлених у рамку і закріплених герметиком. Головними показниками довговічної експлуатації склопакета є висока якість складових його матеріалів і надійність герметизації. Від цих характеристик безпосередньо залежить не тільки зовнішній вигляд інтер’єру приміщення, а й комфортність перебування в ньому. Важливе значення має той факт, що встановлення склопакетів значно знижує витрати на оплату опалення в зимовий період.

Види склопакетів

Склопакет для вікон

Відповідно до прийнятих державних стандартів склопакети з поліхлорвінілу поділяються на такі види:

  • за кількістю камер між стеклами: однокамерні, двокамерні, що складаються з трьох стекол тощо. Однокамерні склопакети часто використовуються для їхнього встановлення на лоджіях або балконах. Двокамерні встановлюють у житлових приміщеннях квартир або приватних будинків. Вони набагато краще утримують тепло і знижують рівень шуму. У побутових умовах розрізнити ці два види дуже просто. Якщо по внутрішньому периметру прокладено темну смужку, значить перед вами – склопакет із трьох стекол.
  • за товщиною стекол і їхнім віддаленням одне від одного. Під час виготовлення склопакетів, що складаються з двох камер, використовуються різні формули. Основною споживчою властивістю цього унікального будівельного виробу є його висока шумоізоляційна здатність. Найефективніше вона проявлятиметься в разі, коли товщина встановлених стекол становитиме 4-6 мм, а дистанційні рамки матимуть різну ширину.
  • за розмірами готового склопакета. Повна ширина блочного виробу становить від 14 мм до 44 мм і більше.
  • за видами використовуваних стекол. Це можуть бути не тільки звичайні, але також енергозберігаючі, тоновані для захисту від сонячних променів, ударостійкі або шумозахисні стекла.

Енергоощадний склопакет

Останніми роками споживач переорієнтувався на придбання і монтаж склопакетів, що мають воістину унікальні енергозберігаючі властивості. Їхня відмінність полягає в застосуванні I-скла з низькоемісійним покриттям, що відбиває інфрачервоні промені. При цьому енергозберігаючі склопакети не втрачають здатність бути прозорими і добре пропускати сонячне світло. Вони зберігають тепло на 25% краще, ніж звичайні однокамерні або двокамерні вироби.

У процесі придбання слід обов’язково звернути увагу на фурнітуру, оскільки від її стану залежить термін служби склопакета. Заміна дефектної фурнітури або тієї, що прийшла в непридатність, на нову, якіснішу, коштує досить дорого. Цей трудомісткий процес під силу тільки професіоналам. Вибрати якісний склопакет і встановити його в повній відповідності з усіма будівельними нормами і стандартами може тільки досвідчений фахівець.